Číslo účtu: 271589910/0300
Variabilní symbol: datum svého narození ve formátu DDMMRRRR (Den, Měsíc, Rok)
IBAN: CZ05 0300 0000 0002 7158 9910
SWIFT: CEKOCZPP


 • Hodnocení: 5 z 5
  Profesionální přístup. Vysoká úroveň lektorů. Během kurzu je možné potkat se i s takovými osobnostmi jako Pavol Jablonický 😉

 • Hodnocení: 5 z 5
  Když něco dělám, ráda to dělám pořádně. Takže když jsem začala chodit do posilovny, chtěla jsem cvičit správne a tak, aby to vedlo k nějakým výsledkům. Proto jsem se rozhodla pro kurzy. Cvičení mě po kurzu nadchlo asi mnohem víc než jsem čekala a nyní pylně pracuji na tom, aby kurz nebyl pouze pro to, abych cvičila správně, ale i proto abych mohla své zkušenosti předat někomu jinému. Kurz byl vedený velice pečlivě a moc jsem si ho užila. Trenéři jsou velice zkušeni a názornýn prikladem. Vrele doporučuji.

 • Hodnocení: 5 z 5
  Trenérská škola Olympia nejen naplnila, ale naprosto předčila moje očekávání. Veškerá teorie i praxe byla opradvu detailně a odborně pojatá, a především přednášená lidmi, kteří jsou trenéry/učiteli na pravém místě. Na všech přednášejících byl vidět obrovský zápal a radost, že mohou svoje znalosti a zkušenosti předávat dál lidem, kteří o to mají zájem, což mě neskutečně motivovalo. I když se člověk musel opravdu snažit, aby všechny informace nějak vstřebal a odnesl si to potřebné, nic nebylo řečeno zbytečně a všechna probíraná odvětví měla pro práci trenéra z mého pohledu skutečně smysl, což mě pořád hnalo dopředu a všechny ty souvislosti mě neskutečně bavily. Moc díky všem přednášejícím i spolužákům za super kurz, jehož absolvování považuju za jedno z nějlepších rozhodnutí ve svém životě!;)

 • Hodnocení: 5 z 5
  Velmi naučný kurz, lektoři příjemní a jejich znalosti na velmi dobrý úrovni, určitě doporučuji � .

 • Hodnocení: 5 z 5
  Trenérů je mnoho, stejně jako trenérských škol..Olympia je však rozhodně jednou z nejlepších, které si může člověk pro absolvování kurzu vybrat. Byla jsem velmi spokojená hlavně s obrovským rozsahem informací a skvělým, vřelým, individuálním a zároveň spravedlivým přístupem všech lektorů. Trenérem se každý stane až s nabitými zkušenostmi z praxe, ale zde získáte opravdu velké základy, na které se dají dobře „nabalovat" další informace a dovednosti. Ráda bych tímto poděkovala celému týmu za skvělou atmosféru během kurzu, pozitivní vedení a předané znalosti!

PRO KOHO JE KURZ URČEN A JEHO UPLATNĚNÍ

Akreditovaný kurz Instruktor zdravotní tělesné výchovy je určen těm, kteří chtějí ke své praxi doplnit cvičební programy v rámci zdravotní tělesné výchovy nebo se zajímají o své tělo a rádi by se něco dozvěděli z oblasti zdravotního cvičení.

Tělesná výchova pro zdravotně oslabené se stala trvalou součástí tělovýchovného systému a její význam rok od roku stoupá. Zvyšuje se procento zdravotně oslabených jedinců, kteří mají trvalé nebo dočasné odchylky tělesného vývoje, tělesné stavby a zdravotního stavu. Ty omezují určitým způsobem jejich některé běžné činnosti.

Zdravotně oslabení jedinci jsou ve všech věkových kategoriích a cíleně zaměřená pohybová aktivita je pro ně jednou ze základních životních potřeb.

 

 

RÁMCOVÝ PROGRAM KURZU

Obecná část:
Výklad základních pojmů - rozdělení do zdravotních skupin a jaké jsou oslabení z hlediska zdravotní tělesné výchovy
Cíle a úkoly zdravotních tělesné výchovy - vytvořit harmonický vývoj jedince
Grafický záznam a stavba cvičební jednotky - rozdělení cvičební jednotky, využití nákresu a příprava cvičební jednotky
Základní informace z psychologie a pedagogiky - cvičení a změny osobnosti, zlepšení sebepojetí a sebeúcty
Názvosloví

Lékařská část:
Základy anatomie – orientace v lidském těle, pohybový systém, nosné konstrukce, svaly a generátory sil a napětí nervové řízení, fyziologie a fyziologie tělesných cvičení základní fyziologické principy, vnitřní prostředí, imunitní systém, kardiovaskulární systém, dýchací systém, trávící systém a výživa, metabolismus, termoregulace, exkrece, endokrinní systém, reprodukce, obecná nervosvalová fyziologie, fyziologie pohybového systému, centrální nervový systém, senzorické funkce, organismus a fyzické zatížení
Biologické základy zdravotní tělesné výchovy - regenerace, která přímo navazuje na tréninkovou jednotku nebo je její součástí se nazývá v odborné literatuře jako včasná regenerace. Hlavním cílem včasné regenerace je rychlá likvidace akutní únavy po předchozím zatížení, první pomoc

Praktická část:
Cvičení při oslabení pohybového aparátu - cvičení při skolióze, hrudní kyfóze a další
Cvičení podporující správné držení těla s dýcháním – správné postavení těla, dechová vlna
Cvičení při bolestech zad – posilovací a kompenzační cvičení
Cvičení při gynekologickém oslabení - šestinedělí
Kardiovaskulárním oslabení – vytrvalostní cvičení
Špatném dýchání – relaxační cvičení
Cvičení s dětmi – rytmické cvičení
Cvičení se seniory - nácvik balančního cvičení

Závěrečné zkoušky:
- praktická ukázka vybraného druhu oslabení
- teorie zdravotní tělesné výchovy
- anatomie
- fyziologie

DALŠÍ INFORMACE O KURZU
 • Teoretická část kurzu probíhá v učebně, praktická v gymnastickém sále a v posilovně.
 • Předpokladem pro účast v kurzu Instruktor zdravotní tělesné výchovy je středoškolské vzdělání, dosažení věku 18 let a zájem o problematiku zdravotní tělesné výchovy.
 • Po úspěšném absolvování kurzu obdrží absolventi Certifikát s celostátní a mezinárodní platností, které je podkladem pro získání živnostenského listu na provozování činnosti Instruktor zdravotní tělesné výchovy. Certifikát je s anglickým podtextem .
VÝHODY PRO ABSOLVENTY

Možnost nákupu stravních doplňků od renomovaných firem ATP, MegaPro, Metabolic Optimum se slevou 50 % a Lion Nutrition se slevou 40 až 50 %. Těmi mohou potěšit sebe i své klienty. Využijte této jedinečné nabídky, staňte se Instruktorem zdravotní tělesné výchovy a získejte práci, která bude i vaším koníčkem!

V rámci kurzu máte možnost navštívít firmu ATP Nutrition a podívat se na výrobní proces stravních doplňků.

slevy 20 % na oblečení firmy GENERAL SPORT - UNDER ARMOUR

slevu 25% na veškeré služby Centra Bělěhradská

.....a další výhody

slevová karta ATP 1

Hodnocení kurzu

Instruktor zdravotní tělesné výchovy
4.3 (86.67%) 3 hlasů