SPORTOVNÍ KETOGENNÍ DIETA

Termín na rok 2017 bude vypsán.

unnamed unnamed-4 unnamed-1
Ketogenní dieta je dieta s vysokým obsahem tuků, přiměřeným množstvím bílkovin a velmi nízkým obsahem sacharidů. Jejím principem je cílená tvorba ketonů (podpora vzniku ketózy), jako náhradního energetického zdroje. Přestože od zavedení ketogenní diety uplynulo více než sto let, získává si ketogenní dieta stále větší oblibu i mimo původní medicínské indikace (antiepileptogenní efekt). Renesance ketogenní dietě v posledních několika letech byla způsobena hlavně popularitou při snižování tělesné hmotnosti.
Novější a velmi rozsáhle poznatky, potvrzují využití ketogenní diety při zvyšování sportovní výkonnosti, jako prevence některých civilizačních onemocnění (neurodegenerace, metabolická onemocnění atd.) a u dalších specifických stavů.
Samozřejmě není ketogenní dieta bez rizik a vedlejších účinků, proto je velmi důležité porozumět nejen principům ketogenní diety, ale i připadným rizikům a omezením. Cílem kurzu je seznámit účastníky s biochemickým základem ketogeneze a ketogenní dietou jako takovou a jejím využitím především ve sportu.

Přihláška na kurz

Sdílej komentář